Zásady měření TK

Tlakoměry OMRON

Tlakoměry CA-MI

Tlakoměry TENSOVAL

Tlakoměry KAWE

Pažní tlakoměry

Zápěstní tlakoměryHlavní partner projektu

Měření tlaku krve v domácích podmínkách

Pravidelná kontrola vlastního tlaku krve (TK) se doporučuje osobám, které trpí vyšším nebo vysokým krevním tlakem. Milion občanů České republiky má potíže s vyšším či vysokým krevním tlakem. Protože se každý den naše srdce smrští stotisíckrát, máme každý den stejné množství různých hodnot krevního tlaku.


Každé měření odpovídá danému momentu a různé naměřené hodnoty nejsou ničím výjimečným a nelze je považovat za chybu či závadu přístroje. K objektivnímu posouzení krevního tlaku je zapotřebí získat obraz opakovaného měření po dobu několika dnů nebo ještě lépe několika týdnů. Protože tlak krve (TK) během dne kolísá, je proto zapotřebí měření provádět v různém denním období, zpravidla dopoledne a večer. Zapisováním a sledováním hodnot vlastního měření tlaku krve doma pomáhá lékaři určit a správný způsob léčby.

Změny krevního tlaku v průběhu dne

Upozorňujeme na skutečnost, že u některých pacientů se vyskytuje syndrom bílého pláště. Pacient je návštěvou u lékaře natolik rozrušen, že se mu zrychlí tep a stoupne krevní tlak.

 

Naměřená hodnota (TK) tlaku krve v ordinaci je pak vyšší než jakou ve skutečnosti pacient má a měří v domácím prostředí.

 

Video o vysokém krevním tlaku

Firma KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. opravuje a kalibruje lékařské přístroje, mezi které patří tlakoměry a lékařské teploměry. Do nemocnic, ordinací a sociálních ústavů dodáváme zdravotnický materiál již od roku 1998.


© 1998 - 2023 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.