Zásady měření TK

Tlakoměry OMRON

Tlakoměry CA-MI

Tlakoměry TENSOVAL

Tlakoměry KAWE

Pažní tlakoměry

Zápěstní tlakoměryHlavní partner projektu

Metrologicky ověřené tlakoměry

Lékařské metrologicky ověřené tlakoměry jsou nejpoužívanější ZP ve všech oborech medicíny. Poskytují základní obraz o stavu pacienta. Pro kliniky, záchranné služby, nemocnice, domovy důchodců, pečovatelské ústavy, ordinace a ambulance dodáváme metrologicky ověřené měřiče krevního tlaku. Kromě kalibrací a metrologického ověřování lékařských tonometrů provádíme opravy a servis.

Lékařské tonometry jsou dle zákona 505/1990Sb. stanoveným měřidlem, které je třeba kalibrovat a metrologicky ověřovat v zákonem stovené lhůtě 24 měsíců.

Lékařské tlakoměry jsou stanovená měřidla

Metrologicky ověřený tlakoměr OMRON

METROLOGICKY OVĚŘENÝ TLAKOMĚR OMRON (model M-10 IT) je vybaven USB kabelem pro přenos dat do počítače. Jde o plně automatický tlakoměr s velkým a přehledným displejem, který kromě čísel zobrazuje také ikony. Tlakoměr je vybaven manžetou (univerzální velikost). Ověřený tlakoměr OMRON M10 IT má vysokou odolnost proti srdeční arytmii. Měření tlaku probíhá už při nafukování manžety (měřící cyklus je kratší a méně stresující). Tlakoměr nabízí možnost výpočtu průměrné hodnoty z posledních tří měření. Jde o metrologicky ověřený zdravotnický prostředek pro profesionální měření.


Metrologicky ověřený tlakoměr TENSOVAL

METROLOGICKY OVĚŘENÝ TLAKOMĚR TENSOVAL (model DUO CONTROL) je vybaven technologií Duo Sensor, která zajišťuje maximální přesnost měření krevního tlaku. Měřící technologie je  kombinací dvou metod (Korotkovovy metody, kterou používají pro měření tlaku lékaři a oscilometrické metody). Kombinace těchto 2 metod zaručuje přesné měření tlaku krve (TK) i pro osoby s poruchou srdečního rytmu (s arytmií) a pro pacienty s vysokým krevním tlakem. Nabízíme metrologicky ověřený přístroj.


Metrologicky ověřený aneroidní tlakoměr CAMI

METROLOGICKY OVĚŘENÝ ANEROIDNÍ TLAKOMĚR CA-MI je stanoveným měřidlem talku krve (TK). Tento prostředek je vhodný pro zdravotnický personál pracující především v terénu. Tlakoměr CAMI se vyznačuje VELKÝM BUDÍKEM o průměru 10 cm.

Manžeta o velikosti 22-32 cm je na suchý zip a má sponu pro lepší zatažení paže. Jde o schválený zdravotnický prostředek třídy II.a. Součástí výrobku je fonendoskop nezbytný k odposlechu srdečního tepu.


Metrologicky ověřený hodinkový tlakoměr CA-MI

METROLOGICKY OVĚŘENÝ HODINKOVÝ TLAKOMĚR CA-MI je dle zákona 505/1990 Sb. stanoveným měřidlem. Tento měřící přístroj si pochvalují zejména lékaři pracující v terénu a ošetřovatelské služby. Tlakoměr má ciferník o průměru 5 cm, manžetu na suchý zip se sponou pro lepší zatažení paže a nafukovací balónek. Jde o schválený zdravotnický prostředek třídy II.a, opatřený certifikační značkou CE 0123.


Metrologicky ověřený rtuťový tlakoměr MERCURY

METROLOGICKY OVĚŘENÝ RTUŤOVÝ TLAKOMĚR je stanoveným měřidlem tlaku krve (TK) podle zákona č. 505/1990 Sb. Měřící přístroj má pojistný ventil, který umožňuje bezpečné přenášení. Tlakoměr má pevné KOVOVÉ POUZDRO a rychloupínací manžetu univerzální velikosti na suchý zip.


Metrologicky ověřený bezrtuťový tlakoměr AD MEDICAL

METROLOGICKY OVĚŘENÝ BEZRTUŤOVÝ TLAKOMĚR (model UM-101) umožňuje klasické měření tlaku krve (TK) s odposlechem pomocí stetoskopu. Tento měřící přístroj patří mezi stanovená měřidla dle zákona 505/1990 Sb. Naměřený výsledek se zobrazuje na VELIKÉM A VELMI DOBŘE ČITELNÉM DISPLEJI. Hodnoty systolického a diastolického tlaku mohou zůstat na displeji vyznačeny. Výhoda tohoto měřiče krevního tlaku je, že měřený pacient nemusí být v klidu a i přesto je změřený výsledek PŘESNÝ. Součástí tlakoměru bez rtuti je nylonová pevná manžeta a nafukovací balónek. Jde o kvalitní německý výrobek firmy AD MEDICAL Germany.


Firma KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. opravuje a kalibruje lékařské přístroje, mezi které patří tlakoměry a lékařské teploměry. Do nemocnic, ordinací a sociálních ústavů dodáváme zdravotnický materiál již od roku 1998.


© 1998 - 2024 KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.